Nasze okna i drzwi powstają z profesjonalnych, certyfikowanych profili stalowych: Ottostumm oraz Jansen

Profil o niemal 100 letniej tradycji. Najczęściej wybierany do renowacji zabytkowych budynków, znakomicie oddający klimat i subtelność historycznych miejsc. Profil ciepło walcowany. W20, który przy podwójnej szybie mieści się w zakresie 21 mm, co daje smukłe, symetryczne, proporcjonalne podziały. Profil ten jest bardzo często wybierany, kiedy design lub uwarunkowania odrestaurowywanych obiektów narzucają takie wymagania.

Klasyczne wzornictwo i zwiększona grubość profilu, pozwala pomieścić podwójne szyby o grubości do 27 mm. Zestaw W40 zaproponowany przez OTTOSTUMM jest stosowany nie tylko w dziedzinie renowacji, ale jest również wysoko ceniony we współczesnej architekturze ze względu na eleganckie i kompaktowe linie, zapewniające bezpieczeństwo i komfort dzięki znakomitej wydajności termicznej i akustycznej.

Doskonały do okien typu uchylno-rozwierne. Okna i drzwi otwierane do wewnątrz i na zewnątrz, drzwi harmonijkowe oraz fiksy i fiksy gięte.  System W40 z powodzeniem nadaje się do malowania proszkowego, olejowania. Jego uniwersalny i nowoczesny design jest bardzo popularny wśród architektów wnętrz.

Dzięki nowemu systemowi otrzymać można okna w najbardziej autentycznej formie, proponując te same proporcje i nakładające się efekty oryginalnych profili okiennych ze stali walcowanej na gorąco z XX wieku, udoskonalane technologią walcowania na zimno. Innowacyjny izolator poliuretanowy o wysokiej gęstości stosowany jako bariera termiczna, wraz z możliwością umieszczenia szkła o niskiej emisyjności do 37 mm, pozwala w pełni reagować na aktualne przepisy i współczesne potrzeby w zakresie komfortu, także w trudniejszych warunkach pogodowych, gdzie okna wykonane z litego profile stalowe mogą być niewystarczające. Świetny do okien i drzwi, na zewnątrz jak i do wewnątrz. Sprawdza się także przy drzwiach harmonijkowych i fiksach giętych. Do tego rodzaju profili istnieje cała gama okuć premium.

Profil, który zadebiutował w roku 2019 i jest najnowszym profilem marki Ottostumm. W smukłych liniach zawarty jest najbardziej zaawansowany system izolacji termicznej. 75 mm szerokość profilu pozwala pomieścić wysoce energooszczędne przeszklenia izolacyjne do 52 mm, a izolator z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym gwarantuje znakomitą izolację termiczną. Wszystko to sprawia, że ten profil z powodzeniem można używać w chłodnych regionach takich jak np. Polska, gdzie energetyka cieplna ma ogromne znaczenie.

Ponadczasowy, prestiżowy profil o tych samych parametrach co Ottostumm W40. W stopie tym znajduje się około 58% miedzi i 40 % cynku. Profil ten nazywamy „żywym” ponieważ naturalnie, z upływem czasu i warunków atmosferycznych uszlachetnia się. Produkt ten jest najczęściej wybierany przy odrestaurowywaniu historycznych obiektów, ale coraz częściej w nowoczesnym designie nadając mu najwyższą jakość. W naszym zakładzie na życzenie klienta jesteśmy w stanie nadać odpowiednią, pasującą do obiektu patynę wyprodukowanym u nas oknom lub drzwiom.

Ten ekskluzywny profil w brązie jest odpowiednikiem klasycznego W75 TB. Posiada wszystkie jego parametry. Profil ten chętnie jest stosowany w regionach, gdzie poza designem szczególną uwagę zwraca się na energetykę cieplną.

Jansen Economy 50/60 to system profili konstrukcji drzwiowych bez izolacji termicznej. Proste kształty profili ułatwiają obróbkę. Szeroki asortyment profili oferuje przestrzeń dla kreatywnych i ekonomicznych rozwiązań. Głębokość systemu ma odpowiednio 50 lub 60 mm.

Smukły system profili stalowych do drzwi i ścian wewnętrznych kompatybilny z systemem Economy 50. Idealny do nowoczesnych lub  postindustrialnych/loftowych projektów architektonicznych. Duży wybór listew szklenia. Możliwe szklenie na mokro z użyciem silikonu lub na sucho z uszczelką z EPDM. Głębokość systemu 50 mm. Grubość szklenia od 6 do 24 mm. System o efektownym wyglądzie, charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

Drzwi z przekładką termiczną Janisol do stosowania w mocno uczęszczanych budynkach, takich jak szkoły, szpitale, obiekty sportowe lub centra handlowe. Janisol , czyli system Jansen izolowany. Sprawdzone i bardzo wytrzymałe systemy, które są bardzo dobrze rozpracowane pod względem technicznym. Z tych systemów najczęściej powstają okna i drzwi zewnętrzne oraz drzwi i witryny przeciw pożarowe, antywłamaniowe, drzwi piwotowe oraz drzwi z systemem harmonijkowym.

Ta seria profili została opracowana z myślą o renowacji, przeszkleniach budynków przemysłowych i poddaszy oraz okien zabytkowych.
Typowe, subtelne przeszklenia w stylu industrialnym można niemal idealnie zrekonstruować za pomocą niezwykle filigranowych, termicznie izolowanych profili. Janisol Arte jest coraz częściej stosowany w nowoczesnej architekturze ze względu na smukłość profili pozwalającą na uzyskanie lepszego doświetlenia wnętrz. Często wykorzystywany do produkcji okien i drzwi przesuwnych. Profile te wyróżnia szczelność połączeń, dopracowane detale, oraz znakomity wygląd.

Specjalny system do drzwi unoszono przesuwnych.

Bardzo dobra jakość i udźwig w standardzie do 400 kg / skrzydło. Z powodzeniem można dołożyć napęd elektryczny.

Zakres oferty drzwi podnoszono-przesuwnych Janisol definiuje na nowo przestrzeń życiową. Sprawdzony system, który został skonstruowany  z myślą o dużych powierzchniach, pozwala łączyć przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną, tworząc jednorodną przestrzeń. Z jednej strony dolny profil progowy, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, umożliwia wykonanie progu dostosowanego do osób niepełnosprawnych, a z drugiej strony zapewnia optymalną izolację termiczną. Drzwi podnoszono-przesuwne Janisol są zgodne z normami CE i zostały przebadane przez ift Rosenheim.

Grupa profili fasadowych.

System profili stalowych Jansen VISS Fassade nadaje się do wielkopowierzchniowych, dobrze termoizolowanych elewacji pionowych. Konstrukcja nośna elementów elewacyjnych po stronie pomieszczeń może wydawać się lekka i zróżnicowana dzięki smukłym profilom o szerokości widokowej 50 lub 60 mm. System Jansen VISS Fassade zapewnia najwyższą możliwą ilość światła. Również przejścia z konstrukcji świetlika dachowego do elewacji pionowej są estetycznie i elegancko rozwiązane. System ten wykorzystywany jest również do konstrukcji szklanej fasad, dachów i świetlików. Wytrzymałością zdecydowanie przodują przed profilami aluminiowymi.

Dzięki dużej wytrzymałości można projektować duże powierzchnie

bez szczególnego podparcia lub zakotwienia do budynku.

Jak prawie żaden inny produkt, Janisol 2 EI30 łączy przeciwstawne wymagania w zakresie bezpieczeństwa konstrukcyjnego i swobody twórczej. Materiał ze stali umożliwia stabilne i bezpieczne konstrukcje z niezwykle filigranowymi profilami. Umożliwia to realizację drzwi wielofunkcyjnych spełniających zarówno wymagania architekta, jak i inwestora. Wydajność systemu została międzynarodowo potwierdzona w licznych testach ogniowych. Janisol 2 został z powodzeniem przebadany w połączeniu z wieloma różnymi rodzajami szkła.

Janisol C4 to profil, które optymalnie łączą stabilność i maksymalne właściwości przeciwpożarowe. Dzięki innowacyjnemu wypełnieniu przeciwpożarowemu, przy głębokości konstrukcji wynoszącej zaledwie 70 mm, można uzyskać klasy odporności ogniowej do EI90. Profile te znakomicie zdają egzamin przy konstrukcjach ścianek działowych oraz drzwiach.

Profil V40 przeznaczony jest dla drzwi i ścianek wewnętrznych. Uniwersalność zastosowań tego produktu czyni go idealnym zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym w budynkach industrialnych oraz w nowoczesnym budownictwie.

Przy użyciu tych profili wykonać można drzwi, ścianki loftowe, drzwi pivotowe, harmonijki, drzwi przesuwne oraz drzwi przesuwne typu BARN.

Smukły kształt profili z najwyższej jakości ocynkowanej stali tworzy cienkie i trwałe ramy. Konstrukcja drzwi i ścianek nadal pozostaje bezpieczna i wytrzymała na codzienne użytkowanie.